A Real Madridot is megszorongatta a Ludogorec

2014. október 02.
Bajnokok Ligája
A Bajnokok Ligája-újonc Ludogorec hazai környezetben szoros mérkőzésen 2-1-es vereséget szenvedett a címvédő Real Madridtól a csoportkör második fordulójának szerdai játéknapján.
A bolgárok meglepetésre Marcelinho góljával már a hatodik percben vezetést szereztek, a spanyolok a tizedik percben egyenlíthettek volna, de Cristiano Ronaldo karrierje során hetedik alkalommal 11-est hibázott, a portugál aranylabdás azonban nem sokkal később újabb büntetőt végezhetett el, ezúttal pedig már nem remegett meg a lába. Carlo Ancelotti együttese a második félidőben is irányított, a három pontot pedig a csereként beállt Karim Benzema góljával szerezte meg. A csoport másik mérkőzésén a Basel a veterán Marco Streller találatával nyert a Liverpool ellen.

Az A csoportban a spanyol bajnok, az elmúlt szezonban döntős Atlético Madrid a Serie A címvédőjét és listavezetőjét, a Juventust látta vendégül. A sokak által várt összecsapáson azonban mindkét csapat riválisa játékának megfojtásával, tördelésével volt elfoglalva, így a kemény, de unalmas találkozót egyetlen villanás döntötte el a hazaiak javára Arda Turan révén. A torinóiak 1066 perc után kaptak újra gólt tétmérkőzésen.

A kvartett másik mérkőzésén 5076 nap után rendeztek újra BL-találkozót Svédországban, a házigazda Malmö pedig meg is ünnepelte ezt az Olimpiakosz 2-0-ás legyőzésével. Mindkét találatot Markus Rosenberg szerezte. A vendégeknél Megyeri Balázs kapus a cserepadon kapott helyet. A Malmö előtt legutóbb a svéd Helsingborgs szerepelt a legrangosabb európai kupasorozatban 2000-ben.

A D csoportot százszázalékos teljesítménnyel vezeti a Borussia Dortmund, amely ezúttal az Anderlecht otthonában győzött 3-0-ra, míg az Arsenal a nyári szerzemény Danny Welbeck triplájának is köszönhetően 4-1-re kiütötte a Galatasarayt. A Manchester Unitedtől szerződtetett angol válogatott támadó pályafutása első mesterhármasát szerezte. Thierry Henry, valamint Niklas Bendtner után a harmadik triplázó Ágyús lett a BL történetében.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
    A csoport:
Malmö (svéd)-Olimpiakosz (görög) 2-0 (1-0)
gól: Rosenberg (42., 82.)

Atlético Madrid (spanyol)-Juventus (olasz) 1-0 (0-0)
gól: Arda Turan (75.)
    A csoport állása: 1. Juventus 3 (2-1), 2. Atlético Madrid 3 (3-3), 3. Malmö 3 (2-2), 4. Olimpiakosz 3 (3-4)

B csoport:
Basel (svájci)-FC Liverpool (angol) 1-0 (0-0)
gól: Streller (52.)

Ludogorec (bolgár)-Real Madrid (spanyol) 1-2 (1-1)
gól: Marcelinho (6.), illetve Ronaldo (24., 11-esből), Benzema (77.)
    A csoport állása: 1. Real Madrid 6 pont, 2. FC Liverpool 3 (2-2), 3. FC Basel 3 (2-5), 4. Ludogorec 0

C csoport:
Bayer Leverkusen (német)-Benfica (portugál) 3-1 (2-0)
gól: Kiessling (22.), Szon Hung Min (34.), Hakan Calhanoglu (63., 11-esből), illetve Salvio (62.)
Zenit (orosz)-AS Monaco (francia) 0-0
    A csoport állása: 1. Zenit 4 pont (2-0), 2. AS Monaco 4 (1-0), 3. Bayer Leverkusen 3, 4. Benfica 0

D csoport:
Arsenal (angol)-Galatasaray (török) 4-1 (3-0)
gól: Welbeck (22., 30., 52.), Alexis Sánchez (41.), illetve Burak Yilmaz (61., 11-esből)
kiállítva: Szczesny (60., Arsenal)

Anderlecht (belga)-Borussia Dortmund (német) 0-3 (0-1)
gól: Immobile (4.), Ramos (70., 79.)
    A csoport állása: 1. Borussia Dortmund 6 pont, 2. Arsenal 3, 3. Galatasaray 1 (2-5), 4. Anderlecht 1 (1-4)