Kassai-hibák, Ronaldo-tripla

2017. április 18.
A címvédő Real Madrid a párharc két mérkőzésén összesen öt gólt szerző Cristiano Ronaldo vezérletével kettős győzelemmel búcsúztatta a Bayern Münchent a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.
Eredmény, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók:
Real Madrid (spanyol) - Bayern München (német) 4-2 (0-0, 1-2, 2-2)
gól: C. Ronaldo (76., 105., 110.), Asencio (112.), illetve Lewandowski (53., büntetőből), Ramos (78., öngól)
piros lap: Vidal (84., Bayern München)
továbbjutott: a Real Madrid kettős győzelemmel, 6-3-as összesítéssel.

A gól nélküli első félidő után a szünet után Casemiro szabálytalankodott a büntetőterületen belül Robbennel, a megítélt tizenegyest a sérülés után visszatért Robert Lewandowski magabiztosan értékesítette (0-1).

Hiába nyomott tovább a Bayern, a 76. percben egyenlített a Real, Cristiano Ronaldo közelről fejelt a kapuba (1-1). Két perc múlva ismét a bajoroknál volt az előny, Sergio Ramos a saját kapujába talált be (1-2).

A 84. percben Vidal megkapta második sárga lapját (egy véleményes esetet követően), így emberhátrányba kerültek a vendégek, de gól már nem született a rendes játékidőben. Miután az első, müncheni meccset a spanyolok nyerték 2-1-re, jöhetett a hosszabbítás

A 105. percben Ronaldo óriási lesről talált a hálóba (2-2), majd öt perc múlva ismét ő volt eredményes. A 4-2-es hazai győzelmet a 112. percben Marco Asensio állította be.

A BL-elődöntő sorolását pénteken rendezik.