Öngóllal kapott ki Lengyelországban a válogatott

2011. november 15.
Idei utolsó mérkőzésén a magyar válogatott Vanczák szerencsétlen öngóljával 2-1-re kikapott Poznanban.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:
Lengyelország - Magyarország 2-1 (1-0)
Poznan, 9000 néző
v.: Kaasik (észt)
Lengyelország: Fabianski - Wojtkowiak (Gol, 84.), Wasilewski, Glowacki (Piszczek, 59.), Komorowski - Dudka (Jodlowiec, 65.), Matuszczyk (Murawski, 46.), Blaszczykowski, Mierzejewski (Obraniak, 73.) - Rybus, Brozek (Lewandowski, 66.).
Magyarország: Bogdán - Varga J., Vanczák, Juhász, Laczkó - Koman, Sándor Gy. (Elek, 46.), Tőzsér (Hajnal, 46.), Dzsudzsák - Gera, Priskin (Feczesin, 81.).
gól: Brozek (36.), Vanczák (86., öngól), illetve Priskin (78.)
sárga lap: Tőzsér (30.), Varga J. (52.)

A hazaiak a 37. percben szereztek vezetést, Mierzejewski kapura lőtt, a Bogdánról kipattanó labdát Brozek továbbította közelről a hálóba (1-0).

A szünetben Egervári Sándor mindkét belső középpályást lecserélte, Tőzsér és Sándor helyére Hajnal és Elek állt.

Bogdánnak többször nagyot kellett védenie, és a 77. percben sikerült az egyenlítés: Elek indult meg nagy lendülettel a kapu felé, beadása után Priskin kapásból, 10 méterről bombázott a bal sarokba (1-1).

A 85. percben Blaszczykowski az alapvonal közeléből középre adott, a labda pedig a menteni igyekvő Vanczákról pattant a bal sarokba (2-1).

„Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőben nem tudtunk meghatározó támadójátékkal előrukkolni, a másodikban azonban feljavult a játékunk” - mondta Egervári Sándor szövetségi kapitány az Mlsz.hu-nak.

„Egy büntetőt számon kérhetünk a játékvezetőn, ennek elmaradása nagyban befolyásolta a meccs alakulását. El kell ismernünk, hogy az ellenfélnek volt néhány nagy lehetősége, ezzel együtt egy ikszes mérkőzést játszottunk, amit végül egy peches góllal veszítettünk el. A második félidőben magasabb fordulatszámon futballoztunk, sikerült több labdát szereznünk a középpályán, így a támadások felkészületlenebbül érték a lengyel védelmet. A hajrában győzelemre törtünk, és végül egy szögletünk után, a rendezetlen védekezésből született a második hazai gól. Az egyéni teljesítmények kapcsán kaptunk néhány választ, most le kell vonnunk a tanulságokat, és folytatnunk kell az eddigi munkát. Keserű szájízzel zárjuk az évet, a második félidei játékunk alapján azonban semmiképp sem lehetünk elkeseredve. Sajnálom, hogy egy sikeres esztendő végén vereséget szenvedtünk, annál is inkább, mert véleményem szerint rászolgáltunk volna a döntetlenre.”