Jó az öreg a háznál: ukrán siker a svédek ellen

2012. június 11.

Andrij Sevcsenko duplájával 2-1-re nyert az ukrán válogatott Svédország ellen az Európa-bajnokság D csoportjának esti mérkőzésén, így győzelemmel mutatkozott be története első Eb-meccsén.

Eredmény, D csoport, 1. forduló:
Ukrajna - Svédország 2-1 (0-0)
Kijev, 64 290 ezer néző
v.: Cuneyt Cakir (török)
Ukrajna: Pjatov - Huszjev, Hacseridi, Mihalik, Szelin - Tyimoscsuk, Nazarenko, Jarmalenko, Konopljanka (Devics, 93.) - Sevcsenko (Milevszkij, 81.), Voronyin (Rotany, 85.)
Svédország: Isaksson - Lustig, Mellberg, Granqvist, Martin Olsson - Elm, Källström - Larsson (Wilhelmsson, 68.), Ibrahimovic, Toivonen (Svensson, 64.) - Rosenberg (Elmander, 71.)
gól: Sevcsenko (55., 62.), illetve Ibrahimovic (52.)
sárga lap: Källström (11.), Elm (82.)

Nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a csapatok, de a kapuba még a két legnagyobb sztárnak, Ibrahimovicnak és - a torna után biztosan visszavonuló - Sevcsenkónak sem sikerült betalálnia.

A második félidő első 10 percében aztán az AC Milan mostani és egykori emblematikus figurája vált főszereplővé: előbb a piros-feketéket jelenleg erősítő Ibrahimovic szerezte meg a vezetést a svédeknek az 52. percben, amikor Källström középre gurítását a védőjét megelőzve az ötösről pöckölte a kapuba (0-1).

Az 55. percben Jarmolenko jobb oldalról érkező beadását a rövid oldalon érkező Sevcsenko - védőjét megelőzve - az ötös vonaláról fejelte a hálóba (1-1).

A 62. percben ismét ő villant, Konopljanka bal oldali szögletét a rövid oldalon érkező Sevcsenko - Ibrahimovicot megelőzve - fejelte a kapu jobb oldalába (2-1).

A 36 éves Sevcsenkónál csak Ivica Vastic szerzett idősebb korban gólt: az osztrák csatár 2008-ban 38 évesen volt eredményes.