Elődöntőben a portugálok

2012. június 21.

Elsőként a portugál válogatott jutott be a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokságon a legjobb négy közé, miután a csütörtök esti negyeddöntőben 1-0-ra legyőzte a cseh csapatot.

Eredmény, Eb-negyeddöntő:
Csehország – Portugália 0-1 (0-0)
Varsó, Nemzeti Stadion
v.: Howard Webb (angol)
Csehország: P. Cech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limbersky - Hübschman (Pekhart, 86.), Plasil - Jiracek, Darida (Rezek, 61.), Pilar – Baros
Portugália: Rui Patrício - Joao Pereira, Pepe, Bruno Alves, Fabio Coentrao - Miguel Veloso - Raul Meireles (Rolando, 88.), Joao Moutinho - Nani (Custódio, 84.), Cristiano Ronaldo - Hélder Postiga (Hugo Almeida, 40.)
gól: Ronaldo (79.)
sárga lap: Limbersky (90.), illetve Nani (26.), Miguel Veloso (27.)

A varsói mérkőzésen a portugálok az első 20 perctől eltekintve fölényben játszottak, rengeteg gólhelyzetet dolgoztak ki, de sokáig úgy tűnt, a csehek kihúzzák 0-0-lal.

Cristiano Ronaldo két kapufát is lőtt, ezzel már négynél jár az Eb-n, aztán a 79. percben végre megtört a jég: Moutinho jobb oldali beadására remek ütemben érkezett a Real Madrid játékosa, nyolcméteres csukafejese felpattanva, a vetődő Cech kesztyűjét is érintve vágódott a léc alá (1-0).

A portugálok a fináléba kerülésért a szombati spanyol-francia negyeddöntő győztesével találkoznak jövő szerdán Donyeckben.