Hat percig reménykedhettek a görögök

2012. június 22.

A német válogatott az első perctől kezdve letámadta Görögországot, és az első félidőben vezetést is szerzett. Az 55. percben Szamarasz váratlanul egyenlített, amire újabb három gólt rúgtak Kloséék, Szalpingidisz 11-esből állította be a 4-2-es végeredményt. Az elődöntőben a németek ellenfele az olasz-angol meccs győztes lesz.

A németek a két évvel ezelőtt spanyolokkal szemben elveszített világbajnoki elődöntő óta minden tétmérkőzésüket megnyerték, ez volt sorozatban a 15. sikerük, ami rekord. A legutóbbi Eb-n finalista németek csütörtökön a varsói elődöntőben a vasárnapi olasz-angol összecsapás győztesével találkoznak.

negyeddöntő:
Németország - Görögország 4-2 (1-0)
Gdansk, 39 ezer néző, v.: Damir Skomina (szlovén)
Németország: Neuer - Boateng, Badstuber, Hummels, Lahm - Schweinsteiger, Khedira - Reus (Götze, 80.), Özil, Schürrle (Müller, 67.) - Klose (Gomez, 79.)
Görögország: Szifakisz - Toroszidisz, Papasztatopulosz, K. Papadopulosz, Cavelasz (Fotakisz, a szünetben) - Makosz (Liberopulosz, 72.), Maniatisz, Ninisz (Gekasz, a szünetben), Kacuranisz, Szamarasz - Szalpingidisz
gól: Lahm (39.), Khedira (61.), Klose (68.), Reus (74.), illetve Szamarasz (55.), Szalpingidisz (89.)
sárga lap: Szamarasz (14.), Papasztatopulosz (75.)

39. perc: Lahm vette át a labdát a görög 16-os előterében, majd jobbal félmagasan a kapu bal oldalába bombázott (1-0).

55. perc: Szalpingidisz húzott el a jobb oldalon, középre adásából az ötösön érkező Szamarasz estében a kapu közepébe lőtte a labdát (1-1).

Boateng jobb oldali beadását követően a középen érkező Khedira hét méterről kapásból a léc alá bombázott (2-1).

68. perc: Özil szabadrúgása után Szifakisz nagyon rosszul jött ki, így Klosének hat méterről csak az üres kapuba kellett fejelenie (3-1).

74. perc: Klose lépett ki ziccerben, lövése kijött Szifakiszról, az érkező Reus azonban kapásból kíméletlenül a hálóba bombázott (4-1).

89. perc: egy bal oldali beadás után Boateng kézzel ért a labdához a 16-oson belül, a büntetőből Szalpingidisz higgadtan lőtt a bal alsó sarokba (4-2).

Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya nagy meglepetésre a csoportkörben remekül teljesítő teljes
támadóalakzatát lecserélte Özilt leszámítva, ugyanis a tornán már három gólt szerző Gomez, valamint Müller és Podolski sem kapott helyet a kezdőben.

A legutóbbi Eb-n finalista németek már az első percekben is több nagy helyzetet elpuskáztak, gyakorlatilag a teljes első félidőben a kapujukhoz szegezték a 2004-es Európa-bajnokot. A rést végül a 39. percben a balhátvéd Lahm találta meg, a csapatkapitány bombagóllal szerzett vezetést.

Fernando Santos a szünetben kettőt is cserélt, a görögök pedig újult erővel jöttek ki a folytatásra, és szinte a semmiből, első igazi helyzetüket Szamarasz révén értékesítve egyenlítettek. Nem tartott sokáig a görögök öröme, ugyanis Khedira hat perccel később ismét a németeket juttatta előnyhöz, ráadásul nem sokkal később a 120. válogatottságát ünneplő Klose, illetve Reus találatával gyakorlatilag el is dőlt a találkozó.

A hajrában további lehetőségeket dolgozott ki a Nationalelf, de a végeredményt Szalpingidisz állította be büntetőből.